Graviravimas suteikia daiktams unikalumo ir išskirtinumo

Geriausias būdas suteikti tam tikriems daiktams unikalumo ir išskirtinumo – juos išgraviruoti. Nuo seno buvo graviruojami vestuviniai žiedai bei įvairios dovanos. Ant žiedų dažniausiai graviruotos tokios frazės kaip „Amžinai Tavo“, „Visada mylėsiu“, „Tavo (vardas)“, „Su meile“ ir panašiai. Iš graviruojamų daiktų populiariausios buvo gertuvės, įvairūs pakabukai, kiti metalo, odos gaminiai, pavyzdžiui, graviruotos užrašų knygutės ir panašiai. Atsiradus lazeriui, graviravimas tarsi atgimė, šio amato galimybių ribos dar labiau išsiplėtė. Šiandien galima graviruoti pačius įvairiausius paviršius, graviravimo paslaugos teikiamos daugelio meistrų. Graviruojami ne tik metalas, bet ir įvairios kitos medžiagos – guma, mediena, akmuo, oda, plastikas, stiklas.

Iš gumos dažniausiai graviruojamos silikoninės apyrankės, įvairūs antspaudai ir plokštelės, guminiai šablonai ir kt. Ant gumos ir silikono gaminių graviruojamas ne tik tekstas, bet ir įvairiausi paveikslėliai, o tekstas yra specialiai įgilinamas. Ši graviravimo rūšis itin populiari suvenyrų gamyboje. Naujosios galimybės ir technologijos leidžia išgraviruoti net ir kelių spalvų, kelių dydžių bei kelių šriftų, įvairiai formatuotus užrašus.
Graviruojami ir akmens gaminiai, plytelės, marmuras ir kt. panašios medžiagos. Akmens graviravimas yra kiek sudėtingesnis, tačiau paslaugų kokybė taip pat išlieka labai aukšta. Graviravimo paslaugos teikiamos, kai reikia graviruoti įvairius prizus ir trofėjus, pavyzdžiui, marmurines, akmens taures. Graviruoti galima ir suvenyrus iš akmens, plytas, plyteles, keramikos lėkšteles, netgi specialias antkapių plokšteles.

Akmens graviravimas

Akmens graviravimas

Iš medžio dažnai graviruojamos reklaminės plokštelės. Pavyzdžiui, tokie gaminiai itin tinkami reklamuotis medienos apdirbimo paslaugas teikiantiems asmenims ar įmonėms. Graviruoti galima ir medines iškabas, baldų dalis, virtuvės reikmenis, medinius rėmelius, įvairias dėžutes, skirtas dovanoti, bei pačius įvairiausius medienos gaminius. Kruopštus graviravimas gaminiui suteikia dar daugiau prašmatnumo, unikalumo.

Medienos graviravimas

Medienos graviravimas

Teikiamos odos bei metalo graviravimo paslaugos. Metaliniai paviršiai pirmiausia turi būti lygūs. Iš odos gaminių dažniausiai graviruojamos piniginės, diržai, kavinių valgiaraščiai, nuotraukų albumai, odos pakabukai, įvairios verslo dovanos ir kiti suvenyrai. Ant odos gaminių – piniginių, diržų – dažnai graviruojami inicialai, suteikiantys asmeniškumo.

Tikriausiai net nebūtume pagalvoję, tačiau tekstas graviruojamas ir ant fotoaparatų korpusų, kompiuterių klaviatūrų, kitų kompiuterinės ir vaizdo technikos gaminių bei jų priedų. Taip pat dažnai graviruojami rūbinių žetonai, gatvių pavadinimų ir skaičių lentelės. Panašiai atliekamas ir graviravimas ant stiklo, tik šiuo atveju naudojamos taurės, bokalai, stikliukai, kvepalų buteliukai, įvairios interjero detalės, baldų dalys. Taigi į graviravimo paslaugų spektrą įeina daugybė graviruojamųjų medžiagų – tereikia pasikonsultuoti su specialistais, kurie atliks bandomuosius tekstus ir graviruos bet kokį gaminių kiekį.