Papuošalų priežiūra. Pirma dalis

Savi papuošalai yra dalykas, kurį turėtume saugoti ir prižiūrėti. Jei suprasime, kaip jais pasirūpinti, jie tarnaus ne vienerius metus ir savo spindesio tikrai nepraras. Nors medicininis metalas, nėra linkęs juoduoti ar oksiduotis, kiekvienas papuošalas (net ir už milijoną) turi būti prižiūrėtas.

Pirmas patarimas, kurį www.tikman.lt pateikia šioje dalyje liečia bet kokį papuošalą, kurį nori išsaugoti: atsargiai su šviesa ir aukšta temperatūra !!!

Taip kaip šviesios spinduliai veikia mūsų oda, veikia ir papuošalus. Didelis šviesos kiekis arba ‘kepinimas’ saulėje blukina spalvą. Saulės spinduliai ypač kenkia akmenims, tokiems kaip ametistas ir topazas, kurie pradės blukti. Na, o pavyzdžiui gintaras gavęs daug saulės pradeda juoduoti.  Perlai netikėtai sutrūkinėja. Dėl įtrūkimų auskarų, koljė ar apyrankių dekoracijos išsilaisvina iš savo vietos ir iškrenta.

Taigi, mielieji, saulė ir karštis gali ‘iškepti’ net ir brangiausią papuošalą. Kitoje ‘kriminalinėje’ dalyje dar vienas papuošalų ‘baubas’.